Sunucu işinden anlayan var mı ? (1 Viewer)

Credits
0
Rating - 0%
millet merak ettiğim şey şu elimde bi pc var bi haftaya boşa çıkıcak

işlemci : amd athlon II x4 620
ram: 4gb

amaç şu evde boş vakitlerimde başlangıç olarak webserver kurmak ve kurcalamak istiyorum. bunun dışında internetim ne kadar yavaşta olsa yayın yapabilmek istiyorum. bildiğim kadarıyla yayın yapabilmek için nameserver kurmam gerekiyor. 1tane sabit ip alsam ve

nameserver -> sabit ip
apache & mysql & mail vs.-> local ip

şeklinde çalışsam sıkıntı çıkar mı kaş yaparken göz çıkarmak istemiyorum süperonline 1 ip ye 9 lira istiyo nameserver da tanımladığım siteyi local ip de aratsam sorun olur mu ? bu konudaki görüşleriniz bilgileriniz nelerdir ?

FataLworm

SOYTARI
Credits
0
Rating - 0%
Kurabilirsin sıkıntı çıkmaz fakat internetin biraz hızlı olması lazım, tek kendi siteni barındıracaksan olur. 8 megabit bi hattın olsa kendi siteni yayınlarsın biraz yavaş olur ama. Kolay iş gözünde büyütmene gerek yok. Bilgisayarının 1 GB ram , 50 GB hdd olsa bile yeterli :) nameserver da tanımladığın siteyi local ip de aratsan sorun çıkmaz diye düşünüyorum.

Credits
0
Rating - 0%
hız olayının hesabını yaptım max upload 0.67 mbps :D 0.5 ten hesaplayınca saniyede 64kb çıkıyo spyhackerz ın anasayfası bağımsız css js dosyalarını grafikleri saymazsak 135kb. yani çok çok basit bi tasarımla normalden biraz yavaş bi yayın yapabilirim diye düşünüyorum

Credits
201,695
Rating - 95.2%
hemen hemen tasarımsız bir blog yapabilin kendine sadece css ile , ozaman dediğin gibi 24 saat kesintisiz bir siten olur yayında

Credits
5
Rating - 0%
sabit ip alırsın pc yide sunucuya çevirirsin fakat :D en fazla 1-1.5 hafta açık kalır sistemde bozulmalar oluşucaktır webserverlerde kullanılan sistemler buna uygun olarak üretilir fakat pc de aynı şey söz konusu değildir şahsen kendi pc 13 saat açık kaldı diye ana kartım bozuldu benimkisi dandik olabilir fakat seninkide fazla dayanmayacaktır...

Credits
0
Rating - 0%
amaç kesintisiz yayın yapmak değil zaten işin detaylarını öğrenmek. dediğin gibi açık bırakırsam 1 haftayı çıkaramaz parçalar baya yıprandı çünkü

Credits
201,695
Rating - 95.2%
açık bırak hiçbirşey olmuyor , 1 yıl boyunca pc yi açık bıraktığım oldu , belkide pc den pcye değişiyordur

Credits
0
Rating - 0%
abi ne kadar doğrudur bilmiyorum bi laf duydum intel alırsan cebin yanar amd alırsan evin yanar diye ondan güvenemiyorum işlemciye :D

Users who are viewing this thread