C++ | Kendi Oyun Hileni Yap Dersleri #1 (External) (2 Viewers)

Credits
683
Merhaba arkadaşlar, çoğu kişinin istediği fakat yapamadığı bir konu serisine başladım. Serinin devamını getirmem için, konuya cevap yazıp beğenmelisiniz.

Konu 1: Mantık

Video oyun hileleri genellikle hafızadaki oyun verilerini (canınız, mermi sayınız vs.) gibi değerleri değiştirmesiyle çalışır.

Hileler ikiye ayrılıyor;
1- Oyunundan bağımsız olarak dışardan etkili çalışanlar hileler (External) Internala göre hazırlanması daha kolaydır.

2- Oyunun fonksiyonlarını vs. kullanarak oyunu içinden değiştiren hileler (Internal) External'a göre daha hızlıdır ancak hazırlanması çok zordur.

Biz bu konumuzda dışarıdan etkili yani External hilelere bakacağız.

Konu 2: Hileyi Yazacağımız Oyun

Internette bir çok kaynak olduğundan ve çok rağbet gören bir oyun olduğundan dolayı hileleri yazacağımız ana oyunu Counter Strike Global Offensive olarak belirledim.

Konu 3: Bilmemiz Gereken Bilgiler ve Kullanacağımız Programlar

1- Sağlam C++ bilgisi

2- Visual Studio

3- Cheat Engine

Lütfen öncelikle forumdan veya başka bir kaynakdan C++ öğrenin ardından Visual Studio'yu indirin. Cheat Engine işimize yarayabileceğinden onu da indirmekde fayda var.

Konu 4: Hangi Tür Hile Bizim İçin İdeal

External: Hazırlanması kolay ve çok fazla C++, Tersine Mühendislik bilgisi gerekmiyor.

Internal: Hazırlanması zor ancak external'dan daha çok işlem yapma olanağı veriyor, programın verilerini içinden değiştirdiği için external'a göre daha hızlı ancak iyi seviyede C++ ve Tersine Mühendislik bilgisi gerektiriyor.

VAC Ban'a gelince ikisinin de yakalanma olasılığı nerdeyse aynı.

Hileleri kullanırken ban yemek istemiyorsanız, hilenizin topluma açık yani herkesin erişebileceği bir hile olmadığından ve hilelerinizi denerken oyunu -insecure (Merak etmeyin buna sonra değineceğim.) parametresiyle başlatmayı unutmadığınızdan emin olun.

Konu 5: Programa Giriş

Öncelikle Visual Studio'yu açıyoruz ardından yeni bir Visual C++ Boş Konsol Uygulaması (exe) oluşturuyoruz adını istediğiniz gibi bir ad koyabilirsiniz.​

İlk bölümümüz bu kadardı. Konuyu görüntülemek için cevap yazıp konuya beğenmelisiniz.
İyi Forumlar!
herkes anlamaz bu konuyu ben kendim C++ profeseleniyim aynı zamanda ingilizce dilin %100 :D vb.net, phyton ve ruble , c# hepsini biliyorum ve üstelik hiç bir yerden ders almadım hırs yaptım öğrendim

Dessy

Ego Sken
Credits
904
herkes anlamaz bu konuyu ben kendim C++ profeseleniyim aynı zamanda ingilizce dilin %100 :D vb.net, phyton ve ruble , c# hepsini biliyorum ve üstelik hiç bir yerden ders almadım hırs yaptım öğrendim
Heves ve azim dostum başarıların devamını dilerim..

Credits
683
Heves ve azim dostum başarıların devamını dilerim..
kanka oyun oynuyordum bi ara sürekli hile çıkıyor aq buradan geldi öğrenme isteği wolftem kodlayıcısydım zulaya zıpladım sonra point blank sonrada rules of survival :D csgo ya hiç girmedim :D

Dessy

Ego Sken
Credits
904
kanka oyun oynuyordum bi ara sürekli hile çıkıyor aq buradan geldi öğrenme isteği wolftem kodlayıcısydım zulaya zıpladım sonra point blank sonrada rules of survival :D csgo ya hiç girmedim :D
qrwqerqw adamı bıktırıyorlar pugb için yapıyorum knk ben

Credits
0
*** Hidden text: cannot be quoted. ***

İlk bölümümüz bu kadardı. Konuyu görüntülemek için cevap yazıp konuya beğenmelisiniz.
İyi Forumlar!
bakalım

Revonzy 

do not even afraid of god
Credits
44,820

İyi Forumlar!
tamda aradıgım konu amk eline saglık

SiverekIi

Siwerekliyem ezelden
Credits
70

İyi Forumlar!
efsane

Users who are viewing this thread